Başvuru Koşulları

 

Yüksek Lisans Programına başvuru için Gerekenler:

Minimum GNO: 2.50 / 4.00

Minimum ALES: 70 (ya da GRE quantitative 155 (eski sistemde 700))

 

Doktora Programına başvuru için gerekenler:

Minimum GNO: 3.00 / 4.00 (Yüksek Lisans derslerinden)

Minimum ALES: 75 (ya da GRE quantitative 156 (eski sistemde 720))


Bunlara ek olarak bölümümüzün giriş sınavında da (sözlü ve yazılı) başarılı olmanız beklenmektedir. Başvurularla ilgili daha detaylı bilgi, İngilizce yeterliliği, başvuru tarihleri, sınav tarihleri için lütfen Aday Başvuruları sayfasına bakınız.

2019-Bahar dönemi için başvuru dönemi 25 Mart-12 Nisan 2019 tarihleri arasında olacaktır. Yazılı sınav 9 Mayıs saat 9.30'da ve sözlü sınav 10 Mayıs 9.30'da olacaktır. Sınav yerleri TB130'dur. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Bütün başvuranların yazılı sınava girmesi gerekmektedir. Örnek sınavlara sayfanın aşağısındaki linklerden ulaşabilirsiniz. Yalnızca yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü sınava çağrılacaktır. Yurtdışından başvurup sınav tarihlerinde İstanbul'da olamayacak adayların Burak Gürel ile haberleşmesi rica olunur. İnternet üzerinden başvuru yapmak için lütfen buraya tıklayınız.

Doktora adayları için önemli not: Doktora adaylarının, giriş sınavı öncesinde, bölümümüzde bulunan öğretim üyelerinden en az biri ile irtibat kurup olası bir doktora danışmanlığı konusunda görüş almasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

Örnek Sınavlar:

MS Sınavı (İNG)
MS Sınavı (TÜR)
PhD Sınavı (İNG)
PhD SInavı (TÜR)

Başvuru ile ilgili tüm sorular için adayların Burak Gürel ile haberleşmesi rica olunur.

Ana Sayfa Lisansüstü Başvuru Koşulları